LINK Fiyatını Düşüren Olay, Şimdi Bu Altcoin’in Gündeminde!

Chainlink (LINK), son zamanlarda token unlock olayı ile karşı karşıya kaldı. Bu da fiyat üzerinde baskıya neden oluyor. Fakat şimdi benzer bir durum Arbitrum (ARB) için de söz konusu.

LINK, devasa token unlock ardından satışlarla karşı karşıya

Bu hafta LINK’te yaklaşık 18.75 milyon token dolaşıma girdi. Bu da sirkülasyonda %2.82’lik bir artış anlamına geliyor. Fakat, token unlock henüz LINK fiyatında büyük bir etki yapmadı. Öte yandan, balina yatırımcıları LINK stokları büyütüyor. Bu da potansiyel bir satış baskısına işaret ediyor. Ayrıca, Chainlink’in ağ büyümesi haftalık düşük seviyede.

Token unlock genellikle temel altcoin için daha yüksek bir dolaşım arzına yol açar. Şu anda LINK için olumsuz gelişmelerden biri budur. Şimdi LINK’in önemli miktarda satış baskısı yaşaması ihtimali güçleniyor. Ancak bu, LINK için token kilidinin açıldığı ilk olay değil. Daha önceki bu tür olaylar önemli bir fiyat değişikliğine yol açmıştı.

Balinalar LINK fiyatını destekliyor

Elbette, son birkaç günde gözlemlenen yükseliş momentumunun, gelen satış baskısını iptal etmesi ihtimali de var. İlginç bir şekilde, LINK’in fiyat hareketi halihazırda %1,5’in üzerinde bir düşüşle 6.22 dolardan işlem görüyor.

Diğer faktörlerin fiyat üzerinde daha belirgin bir etkisi söz konusu. Örneğin, Chainlink’in balinalar tarafından tutulan arzı yakın zamanda yeni bir haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu da büyük bir balina alımının gerçekleştiğine işaret ediyor.

Chainlink’in DCCT ile işbirliği potansiyel büyümenin altını çiziyor

Organik büyümeyle ilgili konularda Chainlink’in Depository Trust & Clearing Corporation’ın (DCCT) radarında olduğunu belirtelim. DCCT, dünyadaki en büyük menkul kıymet mutabakat sistemidir.

Chainlink’in DCCT’ye katılımı, tokenize varlıklar segmentine girmeyi amaçlayan çabaların altını çizen protokolü içeren son gelişmeydi. İkincisi, WEB3‘teki en büyük büyüme segmentleri arasında olması beklenen bir segmenttir.

Şimdi gözler Arbitrum’da

LINK ardından Arbitrum (ARB)’da bir teşvik programını oylamaya sunuyor. 18 Eylül 2023’te sonuçlanacak topluluk oylamasıyla, 50 milyon ARB token dağıtılması planlanıyor. Oylama, iki aşamada gerçekleşecek. İlk turda bütçe ve kriterler belirlenirken, ikinci turda hibe alacak protokoller seçilecek.

Şu anda, teşvik programı %64 olumlu oy almış durumda. Programın amacı, ağın büyümesini desteklemek ve yeni geliştirme modellerini teşvik etmek. Oylama, 18 Eylül’de sona erecek. Onaylanırsa, 50 milyon ARB token, Ocak 2024’e kadar dağıtılacak.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, ARB fiyatı bu hafta balina satışlarıyla yeni diplere ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir