Karar yazarı Ocaktan: Eğer doğru ve etkili bir kampanya yürütülebilirse, birinci turda kazanmamak için hiçbir neden yok

Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turda Millet İttifakı tarafından kazanılabileceğini savunarak, “Eğer doğru ve etkili bir kampanya yürütülebilirse, birinci turda kazanmamak için hiçbir neden yok. Zira Millet İttifakı’nda yer alan bütün siyasi liderler, bu ülkenin çok farklı sosyolojik ve toplumsal tabanlarını temsil ediyorlar. DEVA lideri Ali Babacan’ın da ifadesiyle önümüzde bir ‘yıldızlar topluluğu’ var ve her biri farklı kıymet ifade ediyor” diye yazdı.

Kaybetmenin kazanmaktan zor olduğu bir seçim sürecinin başında olduğunu vurgulayan Ocaktan, “Çünkü şu anda ülkenin çok daha önemli meseleleri var, 11 ilde insanlar hâlâ büyük deprem felaketinin acılarını yaşamaya devam ediyorlar, ne yazık ki iktidar depremin ilk gününden itibaren devletin imkanlarını bu bölgelere götüremedi. Her ne kadar yöneticilerimiz ‘inşaat’ derdine düşmüş olsalar da insanlar şu anda çadıra ve konteynıra ulaşmaya çalışıyorlar.

Dolayısıyla kaybedilecek bir dakikalık bile zaman yok, muhalefet bir haftalık ‘kriz parantezi’ni hızla kapatıp deprem mağdurlarının sorunlarının çözümü için somut projeler üretmek zorunda” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir